Opakowania kartonowe na wymiar to wizytówka Twojej firmy

Biznes e-commerce cieszy się aktualnie ogromnym powodzeniem. Przez internet można w tej chwili zamówić już wszystko bez wychodzenia z domu, stania w korkach, a często nawet w dużo bardziej korzystnej cenie niż w sklepie stacjonarnym. Co należy jednak zaznaczyć, działalność tego typu wbrew pozorom wcale nie należy do najłatwiejszych. Nie wystarczy bowiem utworzyć stronę internetową na przypadkowej domenie i uruchomić sklep. Prowadzenie biznesu e-commerce wiąże się z koniecznością uporządkowania pracy wielu osób. Należy do nich m.in. logistyka, a w tym przede wszystkim bezpieczne i terminowe dostawy produktów do klientów. Niezbędnym elementem, gwarantującym skuteczną realizację zamówień są opakowania. Każdy sklep internetowy, prowadzący sprzedaż wysyłkową, cyklicznie składa zamówienie na kartony. Na jakie opakowania się zdecydować? Dlaczego opakowania na wymiar są wizytówką firmy?

Rola opakowań w biznesie e-commerce

Sprzedaż wysyłkowa nie miałaby racji bytu bez opakowań. Dlatego też kartony odgrywają istotną rolę w biznesie e-commerce. Gwarantują bezpieczne dostawy, a przy tym, o ile zadba o to przedsiębiorca, mogą być mobilną formą reklamy. Działając bowiem w tej branży, należy wykorzystywać jej możliwości w 100%. Opakowania kartonowe na wymiar, w których zastosowano odpowiedni rodzaj tektury, pozwalają utrzymywać ciągłość dostaw niezależnie od wielkości i gabarytu przesyłki. Cukierka ocenia się w dużej mierze przez opakowanie. W związku z czym warto zadbać zarówno o najwyższą jakość samego towaru, ale i jego opakowanie zewnętrzne, będące niejako wizytówką firmy.

Opakowania kartonowe na wymiar

Kartony na wymiar łączą estetykę z funkcjonalnością. Poprzez dopasowanie ich do potrzeb np. paczkomatów, z których korzysta coraz więcej osób, dostawca nie musi martwić się o brak realizacji zamówień spowodowanych niedostosowaniem się do wytycznych firm wysyłkowych. W biznesie e-commerce organizacja to podstawa. Dlatego też kartony na wymiar powinny wpisywać się w potrzeby zarówno logistyczne, jak i reklamowe marki. By połączyć jedno z drugim, niezbędne jest indywidualne projektowanie opakowań kartonowych. Producent kartonów Janbox stworzył na swojej stronie dedykowany konfigurator, dzięki któremu samodzielnie można wykreować opakowanie o standardowych lub nietypowych kształtach. Złożenie zamówienia odbywa się w kilku krokach. Wystarczy dookreślić oczekiwany wymiar, wskazać wielkość zamówienia, a także rodzaj tektury i wykończenia. W ostatnim etapie, udostępnia się grafikę, która ma być nadrukowana na kartonie.

Opakowania kartonowe na wymiar to wizytówka Twojej firmy
Opakowania kartonowe na wymiar to wizytówka Twojej firmy

Sezon na pudełka kartonowe ozdobne

Okres przedświąteczny wiele firm wykorzystuje do wzmocnienia kontaktów biznesowych. Przedsiębiorcy odwiedzają swoich kontrahentów, składając im życzenia, a także zostawiając firmowe upominki świąteczne. Prezent wręczony partnerowi, z którym się współpracuje od lat, powinien być wyjątkowy. Tym samym i opakowanie musi wyglądać prestiżowo. Opakowanie kartonowe z nadrukiem w postaci oryginalnego designu, to przysłowiowy 'as w rękawie’. Na kartonie można bowiem umieścić humorystyczną lub sugestywną grafikę, która na dłużej zostanie w pamięci. Dodatkowo dobrej jakości kartony ozdobne mają 'drugie życie’. Kartony fasonowe czy też opakowania klapowe, można bowiem śmiało wykorzystywać jako elementy dekoracyjne, a przy tym pudełka do przechowywania rzeczy prywatnych.

Karton, w którym mają być wysyłane towary, powinien nie tylko być wytrzymały z punktu widzenia gramatury czy rodzaju tektury, ale musi również mieć odpowiednie wymiary, a także dobrze się prezentować. To wizytówka firmy, która z czasem może przynieść jej sukcesy wizerunkowe.