Site icon Folie | Opakowania | Taśmy | Stretch | Bąbelkowe

Proces produkcji folii bąbelkowej

produkcja folii bąbelkowej pyskowice

produkcja folii bąbelkowej pyskowice

Poszczególne granulki (materiał do produkcji folii bąbelkowej) umieszcza się w pojemnikach. Z lejów odprowadzane są do wytłaczarek, które wyposażone są w układ dozujący do mieszania poszczególnych rodzajów materiałów i dodatków.

W wytłaczarkach poszczególne materiały są łączone i „wdmuchiwane” pod wysoką temperaturą przez dwie głowice wydmuchowe na walc formujący . Na tym etapie pęcherzyki powstają na pierwszej warstwie folii za pomocą próżni, w której powietrze jest zamknięte przez sklejenie drugiej folii.

Powstała folia bąbelkowa jest następnie chłodzona, rozciągana, nacięcia i nawijana na rdzenie. Po osiągnięciu wymaganej ilości nawinięcia rolka jest usuwana i natychmiast rozpoczyna się następne nawijanie. Wszystkie procesy przebiegają w pełni automatycznie i są kontrolowane przez komputer.

Folia bąbelkowa to łatwy w użyciu, elastyczny i sprężysty materiał do zabezpieczania pakowanych przedmiotów, który dostosowuje się do różnych materiałów opakowaniowych. Folia bąbelkowa to specjalny rodzaj formowanej w 100% recyklingowej dwuwarstwowej folii polietylenowej (LD-PE) z pęcherzykami powietrza z możliwością zgrzewania na gorąco. 

Służy głównie do wysyłki i transportu towarów. Przeznaczona jest do miękkich opakowań produktów kruchych, wrażliwych na ścieranie, w szczególności szkła, porcelany, ceramiki, elektroniki użytkowej czy mebli jako zabezpieczenie przed ich uszkodzeniem. Folia tego typu zapewnia bardzo dobrą ochronę powierzchni oraz zapobiega wibracjom i wstrząsom podczas transportu. Służy również do izolacji, przykrycia basenów, produkcji opakowań antywstrząsowych, kopert, itp. Folia bąbelkowa może być również stosowana jako materiał wypełniający.

Foliowe poduszki powietrzne są idealne do mocowania towarów w opakowaniach i wypełniania wnęk w pudełkach. Dodatkowo zapobiegają odkształcaniu się kartonu w przypadku uderzeń lub nacisku na opakowanie. Natomiast folia bąbelkowa jest zalecana do owijania towarów i zabezpieczania ich przed uszkodzeniem, głównie w transporcie. Wszystkie technologie pakowania charakteryzują się bardzo prostą obsługą. 

Produkujemy folie bąbelkowe polietylenowe. Dostarczymy Państwu dwuwarstwowe i wielowarstwowe folie bąbelkowe w rolce, folie bąbelkowe antystatyczne, woreczki bąbelkowe , blanki , folie bąbelkowe perforowane lub laminowane innymi materiałami (np. Folie z nadrukiem reklamowym, pianki, włóknina, papier). 

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na naszą wyjątkową produkcję i dystrybucję folii bąbelkowej o średnicy 15 mm , która posiada lepsze parametry ochronne i wypełniające niż zwykła folia bąbelkowa 10 mm. W programie produkcyjnym mamy oczywiście również dużą rolkę o średnicy 30 mm. 

Nasza firma zatrudnia ekspertów w dziedzinie materiałów opakowaniowych, dzięki czemu możemy zaoferować asortyment produkcyjny przekraczający standardy w Polsce. Dysponujemy najnowocześniejszymi technologiami i procedurami technologicznymi, które w połączeniu z nowym centrum rozwojowym gwarantują wysokiej jakości produkty przyjazne dla środowiska. 

Produkcja i sprzedaż folii bąbelkowej, woreczków i wykrojów z folii bąbelkowej, folii stretch, folii i worków LDPE, mirelonu, taśm klejących, tektury falistej, papieru opakowaniowego, osuszaczy, wykrojów kartonowych, pudełek, opakowań drewnianych i innych materiałów opakowaniowych.

Exit mobile version